انتخاب برگه

بیسکویت زنجبیلی ولنتاین

بیسکویت زنجبیلی ولنتاین

مواد لازم برای تهیه بیسکویت زنجبیلی

کره نرم شده ۱۲۵ گرم
شکر قهوه ای ۷۵ گرم
شیره طلائی ۱۱۵ گرم
تخم مرغ ۱ عدد
آرد سفید ۳۷۵ گرم
آرد سلف ریزینگ ۵۰ گرم
پودر زنجبیل ۱ قاشق غذاخوری
جوش شیرین ۱ قاشق چای خوری

بیسکویت زنجبیلی به شکل قلب

طرز تهیه:

فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید و کف دو عدد سینی فر کاغذ مخصوص شیرینی پزی بندازید. به کمک همزن برقی، شکر و شیره طلایی و کره را با سرعت متوسط بزنید تا مخلوط کم‌رنگ شود و سپس تخم‌مرغ زده شده را اضافه کنید.

آرد سفید را با آرد سلف ریزینگ مخلوط نمایید و آن را به همراه جوش شیرین و پودر زنجبیل الک کنید و به مخلوط کره و شکر اضافه نمایید و با استفاده از لیسک یا چاقوی پهن سر صاف مواد را کاملاً مخلوط کنید. پس از فرو بردن دست های خود در آرد، مواد را روی سطح آردپاشی شده بریزید و به مدت ۱ دقیقه یا تا زمانی‌که خمیر نرمی حاصل شود ورز بدهید.

خمیر را دو قسمت کنید و هر قسمت را به شکل دیسک گردی درآورید و داخل سلفون بپیچید و به مدت نیم ساعت داخل یخچال بگذارید تا استراحت کند و خمیر سفت شود.

خمیر را بین دو کاغذ روغنی یا سلفون به ضخامت ۵ میلی لیتر باز کنید و دوباره به مدت یک ربع داخل یخچال بگذارید و بعد قالب بزنید.

خمیر را با کاترهای مخصوص قلبی قالب بزنید و داخل سینی فر به فاصله ۳ سانتیمتر از هم بچینید.

بیسکویت‌ها را به مدت ۱۲ دقیقه یا تا زمانی‌که به رنگ قهوه‌ای روشن درآیند بپزید. بگذارید کامل خنک شوند و با آیسینگ تزیین کنید.

نکته: برای بار اول می‌توانید به راحتی مقدار مواد را نصف کنید. این بیسکویت زنجبیلی را می توانید در ظرف در بسته به مدت یک هفته نگهداری کنید.

برای: ۳۰ نفر
مدت زمان پخت : ۸۵ دقیقه

منبع: آشپزی ما

قالب وردپرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Pin It on Pinterest

Share This